Start arrow Aktualności
Ostatnie wydarzenia

15.11.2013

Posiadamy w sprzedaży szczenięta z Miotu "Y' Figo x Quina zostały 4 suczki. Zapraszamy do oglądnięcia suczke na żywo.

21-22.09.2013

Bardzo udanie zakończyła się Klubowa Wystawa Owczarków Niemieckich w dalekim Więcborku. Bardzo się cieszymy z naszej pracy hodowlanej, która została doceniona 4-tym miejscem w Konkurencji Najlepsza Hodowla w Polsce, pięknie zaprezentował się młody NATSIU-wyrasta na kolejnego samca z naszej hodowli. Wspólnie jako cała hodowla  dziękujemy za pomoc u udział w tej najważniejszej Wystawie dla naszej rasy , podziękowania należa się dla Andrzeja Kani za przygotowanie psa KEYA(BONO) do wystawy , dzięki również za wspólną zabawę.  Należy również odnotować fakt zaliczenia testów klubowych przez naszego FIGA z ładną oceną i mimo słabszej formy psa, ładną prezentacją zajął 9 miejsce w klasie użytkowej.

Pies NATZ Kierkis-hof z tytułem Zwyciezca Klubu zajął 1 miejsce w swojej klasie. Prezentował się doskonale zresztą tak jak jego wspaniali rodzice.

Pies FIGO Kierkis-hof zliczył testy na klubówce z wynikiem 4,4  jako pierwszy pies wyhodowany z naszego Oddziału  po opisie na stój zajął lokatę 9/doskonały

Wystawa Klubowa Owczarków Niemieckich Więcbork 4 Miejsce w Konkurencji "Najlepsza Hodowla" 

 

03.02.2013

W niedzielę 02.06.2013 braliśmy udział w Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Sanoku gdzie zdobyliśmy następujące lokaty

FIGO Kierkis-hof -Zwycięzca Rasy -1 miejsce na BIS 1 grupy

ICON Kierkis-hof 1-miejsce/dosk/CWC

KAMA Kierkis-hof 2 Miejsce/dosk

 

 NATZ Kierkis-hof 1-miejsce Najlepsze Szczenię w Rasie

MILI Kierkis-hof 3 Miejsce /dosk

28.05.2013

W dniu 26.05.2013 psy z naszej hodowli brały udział w V Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Łowisku.

 SG 2 ICON Kierkis-hof

 SG3 KAMA Kierkis-hof

 

 WO 2 NATZ Kierkis-hof

 

SG3 KEY Kierkis-hof

 

21.04.2013

Bardzo udanie zakończyliśmy udział w Krajowej Wystawie w Lublinie wszystkie zwierzeta z naszej hodowli zakończyły swoją rywalizację  na pierwszych miejscach z wnioskami CWC ,a FIGO został wybrany na najładniejszego owczarka niemieckiego w swojej rasie z tytułem Zwycięzca Rasy.Gratulauje włascicielom psów ICONA- Renacie Wójtowicz i właścicielowi psa KEYA-Andrzejowi Kani.

MILI Kierkis-hof /dosk,CWC/-1 miejsce (8 w konkurencji)

KEY Kierkis-hof /dosk,CWC/-1 miejsce (3 w konkurencji)

FIGO Kierkis-hof /dosk,CWC,ZR,4 miejsce grupa I-FCI/-1 miejsce (2 w konkurencji)

ICON Kierkis-hof /dosk,CWC,/-1 miejsce

15.03.2013

Krajowa Wystawa w Jarosławiu zakończyła się pełnym sukcesem, pokazaliśmy 5 zwierząt z naszej hodowli, ktróre zajeły miejsca

MILI Kierkis-hof- 2 miejsce ocena doskonała

KAMA Kierkis-hof- 4 miejsce ocena doskonała

KEY Kierkis-hof- 3 miejsce ocena doskonała

ICON Kierkis-hof-1 miejsce ocena doskonała wniosek CWC

FIGO Kierkis-hof - 1 miejsce ocena doskonała ZWYCIĘZCA RASY z opisem od sędziego "Ponad średni o doskonałych proporcjach, piękna samcza głowa, doskonała górna i dolna linia , doskonałe katowanie i ustawienie kończyn, doskonały wykrok i posuw, , bardzo dobra psychika i kondycja wystawowa"

Wystawa Jarosław 2013

 

05.02.2013

Bardzo udanie zaczął się sezon wystawowy dla naszej hodowli na wystawie międzynarodowej w Rzeszowie pokazaliśmy FIGA, który wygrał klasę użytkową , KAMĘ, która wygrała klasę młodzieży, ICONA dla którego była to pierwsza wystawa, zajął 3 miejsce z ładnym opisem i oczywiście na wystawie w rzeszowie były wystawione w klasie Baby dzieci FIGA , OSA i OMAR z ocenami wybitnie obiecyjącymi zakończyły rywalizację. 

 Międzynarodowa wystawa psów rasowych Rzeszów 2033

 

19.01.2013

PODSUMOWANIE ROKU 2012 W HODOWLI "Kierkis-hof"


W roku 2012 na świat przyszły 4 mioty, z których to  zostały wybrane zwierzęta do dalszej  hodowli.
Nasza hodowla pokazywała psy i suki na wielu wystawach w Polsce łącznie na dziesięciu wychodząc na ring 23 razy,  gdzie zajmowaliśmy  bardzo dobre lokaty.

Bardzo ładnie prezentuje się suczka KAMA Kierkis-hof zarówno na stój jak i w ruchu  trzeba zaznaczyć, że jest to już drugie pokolenie w naszej hodowli. Szczególnie dla nas ważny element prowadzenia hodowli to  dbałość i charakter i prawidłowy aparat ruchu właśnie te cechy uwidacznia KAMA   -oby tak dalej. W zeszłym roku pokazywaliśmy również:

FIGO Kierkis-hof -pies po suce Anika vom Monchberg i psie LUCA vom Altenberger Land
Pies o bardzo ładnym wyrazie i mocnej samczej głowie bardzo ładny na stój niestety trochę słabiej w ruchu co dawało się zauważyć na wystawach szczególnie na wystawie klubowej gdzie po stój Figo był 4 a kończył na miejscu 7. Pies doprowadzony do hodowli potomstwo po FIGU będzie pokazywane w 2013 roku. Pies przekazuje bardzo mocne przody o wzorcowym ułożeniu łapatki i ramienia oraz mocną kość co będzie miało bardzo duży wpływ na rozwój  hodowli. Największy do tej pory sukces to III Miejsce na BEST IN SHOW

MILI Kierkis-hof po suce QUINA z Kojca Holan i psie SEMI z Agiru Bohemia suczka obecnie ma 11 miesięcy w końcowej fazie rozwoju, suka duża z bardzo dobrym pigmentem prawidłowymi kątowaniami i bardzo dobrym typie. MILI posiada bardzo interesujące pochodzenie gdzie została z imbredowana na 2 krotnego zwycięzcę świata VEGASA du Haut Mansard i
5 - 5 VA2 Jango vom Fürstenberg
5 - 4 VA3 Esko vom Dänischen Hof
4 - 5VA1 Bax von der Luisenstraße
4 - 5VA1 Karma vom Ochsentor
4 - 5VA3(F) Owen Du Fossé de Norva
3 - 4VA1 Pakros d'Ulmental
3 - 4VA2(F) Rangoon du Haut Mansard
2 - 3 2X VA1 Vegas du Haut Mansard
dodatkowo matka SEMIEGO to córka ZAMPA vom Thermodos, który to pies jest dla najszej hodowli wyznacza określony kierunek.

O CARINIE Kierkis-hof już dużo zostało napisane należy jednak wspomnieć 1 miejsce w Świerklańcu gdzie wygrała swoją klasę w przepięknym stylu. Suka o bardzo dużych walorach hodowlanych , bardzo ładne potomstwo i bardzo dobra matka , oby więcej takich suczek czego sobie jak i Wam życzę.
Przy tej okazji chciałbym podziękować kol.Ryśkowi za dobrą współpracę hodowlaną i dążenie do określonego celu w hodowli -dzięki
W roku 2012 byliśmy już po raz 5  na wystawie Światowej Owczarków Niemieckich w ULM.
Z planów hodowlanych  na 2013 to 4 mioty z tego prawdopodobnie 2 w niemczech psami w czołówki niemieckiej i większy udział naszych psów na wystawach.

18.09.2012

Informuje, że suczka Carina Kiekris-hof została pokryta bardzo ładnym psem Leo Mavic Poland i istnieje możliwość rezerwacji szczeniąt, wiecej informacji w dziale "Mioty"  

18.09.2012

15-16.09.2012 braliśmy udział w wystawie Klubowej Owczarka Niemieckiego w miejscowości Krasnystaw, prezentowaliśmy młodą suczkę po Carinie Kierkis-hof - Kame, która zajęła 2 miejsce prezentując bardzo ładny ruch i eksterier. Prezentowaliśmy również psa Figo Kierkis-hof, który po stój został wywołany na 5 miejsce, ale niestety ostatecznie skończył na miejscu 7 z bardzo ładnym opisem od sędziego z SV Pana F.P Kraula.

18.09.2012

Będzie przygotowana galeria z tegorocznej wystawy światowej z ULM jak tylko uporam się z obróką zdjęć pojawi się w odpowiednim dziale. 

02.07.2012

Bardzo udanie dla naszej hodowli zakończyła się Wystawa Owczarków Nimieckich w Świerklańcu, która odbyła się 30.06.2012. Najmłodsza suczka MILI w klasie Baby zajęła 6 miejsce na 12 w konkurencji jako jedna z najmłodszych w swojej klasie była to dla niej  pierwsza wystawa, bardzo ładnie pokazała się KAMA, która zajeła 2 miejsce w klasie szczeniąt, natomiast CARINA zajęła 1 miejsce w swojej klasie pokazując piękny ruch i dużo chęci do  pokazywania się na wystawach. Bardzo cieszy mnie fakt, że KAMA córka CARINY rozwija się dobrym kierunku i może wyrosnąć z niej warościowa suka na miarę co najmniej swojej matki.

06.03.2012

W dniu 04.03.2012 na wystawie Psów Rasowych w Jarosławiu JAKO Kierkis-hof wygrał w swojej klasie z oceną WO i FIBI również w sowjej klasie wygrała z oceną doskonałą.

Umieszczona jest nowa galeria miotu "M" 

 

12.01.2012

Zachęcamy do kupna i rezerwacji szczeniąt z miotów "K" , "L", "M"

 

31.11.2011

Podsumowanie roku 2011 w hodowli „Kierkis-hof”
 
W roku bieżącym  w Hodowli udało się  odchować 5 miotów  
W roku 2011 Hodowla aktywnie uczestniczyła w wystawach na terenie Polski łącznie wychodząc na ring 20 razy z tego:
-10 razy na pozycji pierwszej
-4 razy na pozycjach drugich
- 2 razy na pozycji trzeciej.
Bardzo duży postęp w rozwoju i prezentacji odnotowała CARINA pokazując na wystawach przepiękny ruch tak znaczący dla tej rasy zawsze będzie w naszej hodowli  wyznacznikiem właściwego prezentacji owczarka niemieckiego, a wystawa w Rybniku gdzie sędziował Pan Leonhard Schweikert (SV)  była tego doskonałym przykładem.
Bardzo ładnie również prezentowała się suczka kol.Dominika QUINA, która jest bardzo wartościową suką hodowlaną, a  w naszej hodowli będzie odgrywać również dużą rolę.
W tym roku pokazaliśmy  parę młodych zwierząt z naszej hodowli, np. pies FIGO i suczka FIBI mam   nadzieje , że FIGO będzie psem na miarę reproduktora. Jego dużym atutem jest piękny wydajny ruch wynikający z prawidłowych kątowań przodu i tyłu ma również bardzo ładny wyraz i samczą głowę –czas pokaże.
Po tergorocznych kryciach w hodowli został jeszcze maluszek ICON po Canyonie von der Lars Aue i suczka HESI po Kostasie v. Timohaus  rok 2012 okaże ich przydatność hodowlaną.
Z planów hodowlach na rok 2012 to napewno pierwsze krycie QUINY prawdopodobnie będzie to pies z linii VEGASA du Haut Mansard, również krycia XENY, BORY, CARINY,TARY,  szczegóły już wkrótce.

Niestety w roku 2011 pożegnaliśmy  mojego przyjaciela –psa OMARKA z którym uczyłem się kynologii zawsze będzie w naszej pamięci.   

 Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, którzy chcą hodować i bawić się razem z nami- do zobaczenia na wystawach.

16.11.2011

Informujemy, że 04.11..2011 przyszedł na świat pierwszy miot CARINY urodziło się 8 pięknych szczeniąt w tym 3 psów i 5 suk.  

26.09.2011

W dniu 25.09.2011 zwierzęta z naszej hodowli bardzo ładnie zaprezentowały się na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich w Czchowie. FIGO z bardzo ładnych opisem zajął 1 miejsce-opis poniżej

"Średni, silny o bdb samczej głowie , dobrze wykolorowanej masce, bardzo dobra górna linia, dobrej długości zad , bardzo dobre kątowanie kończyn przednich, bardzo dobre tylnych. W ruchu kończyny stawia prosto, bardzo dobra dynamika ruchu"-Andrzej Kotulski Sędzia Kynologiczny

Na tej wystawie swój debiut zaliczyła FIBI pokazując się z bardzo dobrej strony zajmując 1 miejsce. FIBI wykazuje się bardzo dobrym ruchem i prezentacją. Muszę pogratulować w tym miejscu Mateuszowi za pracę i życzę wytrwałości w terningu. QUINA w swojej mocnej  klasie zajęła 3 miejsce pokazując piekny ruch i piekną budowę anatomiczną. 

 

 

22.08.2011

Bardzo udanie zakończyła się  wystawa Nowosądecka Psów Rasowych   suczka z naszej hodowli CARINA Kierkis-hof zajęła 1 miejsce w swojej rasie, a na ringu głównym w grupie I FCI zajeła 3 miejsce. Pozostałe zwierzęta z ocenami doskonałymi FIGO I QUINA zajęły 4 miejsca w swoich klasach. Sędziował  Pan H.P. FETTEN  (SV), który bardzo fachowo i sprawnie opisywał prezentowane owczarki.

01.08.2011

W dniach 30-31.07.2011 braliśmy udział w XXX Klubowej Wystawie Owczarków Nimieckich w Wasilkowie . Nasza hodowla zaprezentowała 2 suczki i jednego pieska. Najwyższą lokatę zajęła QUINA i w swojej klasie na 20 suk zajęła 3 miejsce z oceną doskonałą . Carina w sowjej klasie na 28 suk ostateczanie została ustawiona na 10 miejscu . Natomiast Figo wypadł słabiej i ostatecznie skończył na 14 miejscu, ale dla niego to dopiero początek na bardzo trudniej drodze wystawowej. Ogólnie wystawa bardzo dobrze przygotowana, a sobotnie spotkanie przy obficie zastawionym stole niezapomniane. 

Chciałbym również się nadmienić, iż nasza hodowla została wyróżniona i nagrodzona  dyplomem za prace hodowlaną jak również zaangażowanie w rozwój naszej rasy. Dziękuje bardzo w tym miejscu osobą, które mnie wspierają i pomagają w sekcji ON -Rzeszów. To wyróżnienie jest również dla Was dziękuje jeszcze raz.

Oczywiście również chciałbym podziękować kol.Ryśkowi Jakielaszkowi za wspólny wysiłek hodowlany  -dzięki

13.06.2011

 Wystawa w Rybniku okazała się dla naszej hodowli bardzo udana szczególnie suczka Carina Kierkis-hof w  mocnej stawce 12 suczek wygrała po zaciętej walce na ostatnim okrążeniu, a Figo dla którego była to 3 wystawa   również pokazał się z bardzo dobrej strony i w swojej wyrównanej  klasie szczeniąt zajął 2 miejsce. 

18.05.2011

14 maja odbyła sie III Krajowa Wystawa Owczarków Niemickich na bardzo pięknym terenie Ośrodka "URSYNÓW" -Łowisko. W tym miejscu za pośrednictwem naszej strony chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom  za miłą atmosferę i wspólną rywalizację dziekuje jeszcze raz i zapraszm za rok również w tym miejscu. Podziękowania skaładam naszej sekcji ON -Reszów za pomoc w organizacji Naszej Wystawy - dziękuje.

Na tej własnie wystawie  swój debiut odnotował nasz piesek Figo Kierkis-hof zajął 1 miejsce w swojej klasie. Natomiast Carina Kiekris-hof dała nam dużo zodowolenia i radości zajmując 1 miejsce w  swojej  klasie w bardzo ładnym stylu wygrywając , gratulacje dla Ryśka Jakielaszka za bardzo ładne przygotowanie suki do wystawy.

15 maja Carina Kerkis-hof brałą udział w Wystawie Krajowej Psów Rasowych w Krośnie zajmując również 1 miejsce w swojej klasie.

 

09.05.2011

3 maja Anika urodziła 2 suczki i 1 jednego pieska po bardzo objecującym psie  Kostas v. Timohaus zdjęcia w galerii już wkrótce. 

11.04.2011

Zaktulizowano dział mioty -zapraszamy

 

06.04.2011

DODANO NOWE OGŁOSZENIE !!!

W dniu 06.03.2011 na Wystawie Psów Rasowych w Jarosławiu swoje oceny do hodowli zdobywały suczki z naszej hodowli CARINA Kieskis-hof zajęła 1 miejsce i tytuł Zw.Młodzieży, a BORA Kierkis-hof zajęła 2 miejsce w swojej klasie obie suczki z ocenami doskonałymi.

W dniu 20.02.2011 na IV Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Rzeszowie brały udział pieski z naszej hodowli i tak:

-FIGO Kierkis-hof – 2 miejsce (klasa baby)

-FOXI Kierkis-hof – 1 miejsce (klasa baby Najlepsze Baby w Rasie)

-CARINA Kierkis-hof- 4 miejsce (klasa młodzieży ocena doskonała)

-BONI  Kierkis-hof -2/10 miejsce(klasa pośrednia ocena doskonała)

-BORA Kierkis-hof- 6/10 miejsce (klasa otwarta ocena doskonała)

-CHIRA Kierkis-hof-8/10 miejsce (klasa otwarta ocena doskonała)

Wszystkim uczestnikom Naszej Wystawy gorąco gratuluje wyników i zapraszam na kolejną tym razem plenerów wystawę Owczarków Niemieckich  ŁOWISKO  14,05,2011     

Wstawiono nowe galerie miotu "F" i galerie naszej hodowli 

 Na jesiennej Wystawie Owczarków Niemieckich "Czchów 2010" swoje pierwsze kroki wystawowe poczyniły dwa pieski EIKO Kierkis-hof kol. Pawlika i jego brat ELMO. EIKO zajął 2 miejsce (gratulacje dla własciciela) , a ELMO 4 miejsce na 7 piesków w stawce. W tym miejscu również duże gratulacje dla Grzeska Koziary za bardzo ładne przygotowanie BONI Kierkis-hof, która mimo słabej okrywy włosowej zajeła 2 miejsce na 15 wystawionych suczek. Wszystkim uczestnikom wystawy serdecznie gratuluje i do zobaczenie w przyszłym roku już w lutym Miedzynarodowa Wystawa w Rzeszowie ZAPRASZAM.

06.10.2010 Badaniem USG została potwierdzona ciąża ANIKI.

Hodowla "Kierkis-hof" posiada w sprzedaży szczenięta po bardzo ciekawych skojarzeniach część z tych propozycji jest umieszczona w dziale "ogłoszenia" zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się  a  chętnych do oglądniecia szczeniąt na żywo. 

NOWE OGŁOSZENIA I ZAPOWIEDZI MIOTÓW  ZAPRASZAMY 

13.07.2010 przyszły na świat szczenięta z mioty Xena i GECK di Casa Nobili urodziło się 2 suki i 4 pieski chętnych zapraszamy do rezerwacji.

12.06.2010 W Rybniku na Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich pokazana została suczka z naszej hodowli BONI Kierkis-hof i w mocnej stawce 10 suczek zajęła 1 miejsce dziękuje Grześkowi za piękne przygotowanie Boni do wystawy oby tak dalej. Wystawę sędziował sędzia z Niemiec p. Bernhard Erdmann /SV/.

 

15 maja w Rzeszowie na II Krajowej Wystawie Owczarków Niemieckich pokazane zostały suczki z naszej hodowli i tak:

klasa szczeniąt

1-miejsce CARINA Kierkis-hof (Najlepsze Szczenię w Rasie)

4-miejsce CHIRA Kierkis-hof

klasa młodzików

1-miejsce BORA Kierkis-hof

2-miejsce BONI Kierkis-hof

 Wystawę sędziował p.ERICH BOSL z Niemiec /SV/15.05.2010 ANIKA urodziła 2 bardzo ładne pieski szczegóły w dziale mioty.

 


W dniu 13.04.2010 badaniem USG została potwierdzona ciąża ANIKI. Z niecierpliwością oczekujemy rozwiazania, które wstępnie planowane jest na 17-18.05.2010. 


 

W dniu 14.02.2010 suczki z naszej hodowli brały udział w III Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Rzeszowie. W klasie "Bady" Coni, Carina i Chira zostały bardzo ładnie ocenione przez sędziego i jak na debiut na wystawie halowej pokazały się  bardzo ładnie. Natomiast  w klasie szczeniąt  siostrzany bój stoczyły Boni i Bora po długiej walce w ringu ostatecznie wygrała Boni. Zdjęcia młodych suczek pojawią się zaraz na wiosne.  

W działe mioty zostały wpisane planowane w tym roku krycia w naszej hodowli. Serdecznie zapraszamy przyszłych hodowców do współpracy.  

W galerii można zobaczyć zdjęcia szczeniąt z miotu "C"

W dniu 22.10.2009 urodziły się szczęnieta po długo oczekiwanym skojarzeniu  KEYA i TARY, na świat przyszło 7 bardzo ładnie wykolorowanych suczek . Więcej informacji w dziale mioty, już w krótce będzie można zobaczyć zdjęcia tego miotu.

W dniach 5-6.09.2009 odbyła się wystawa Klubowa Owczarka Niemieckiego w Kozienicach, w której brała udział nasza suczka Anika po ładnym zaliczeniu testów z oceną wybitną w drugim dniu wystawy po ładnej prezentacji zakończyła konkurencje na 8 lokacie z oceną doskonałą.

Uzupełniono galerie zdjeciami z treningów naszych psów i rozpoczeliśmy prezentacje wybranych psów w dziale "zaprzyjaźnione pieski"

29.06.2009 przyszedł na świat pierwszy miot Xeny szczegóły w dziale mioty

28.06.2009 to drugi dzień naszego wyjazdu do Krakowa w tym dniu odbyła się XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych na której Anika zajeła 1 miejsce w klasie użytkowej z tytułem CWC. W tym miejscu chciałbym podziękować Markowi Bachórzowi za bardzo ładne pokazanie naszej suczki a kolegą Mirkowi i Ryśkowi za wspaniałe towarzystwo i doping oraz pogratulować wyników. RZESZÓW GÓRĄ!!!!!!

27 czerwca na Krajowej Wystawie  Owczarków Niemieckich w Krakowie brały udział suczki z naszego oddziału zajmując wysokie miejsca w swoich klasach. Najmłodsza Bendi kol.Mirka wygrała klase młodzików, Roma suczka Marka wygrała klase młodzieży, Tara kol.Ryśka w mocnej stawce zajeła 4 miejsce w swojej klasie natomiast Anika wygrała klase użutkową suk pomimo braku konkurencji Anika pokazała się bardzo ładnie z ładnym opisem od sedziego SV P.Karl-Heinz Gladbach otrzymała ocene doskonałą. 

Pierwsza wystawa Aniki, w Krośnie zakończona 2 miejscem ocena doskonałą  w klasie użytowej z bardzo ładnym opisem Pana Czerniakowskiego 

W dniu 05,04,2009 Xena zaliczyła egzamin PT z oceną doskonałą 193 pkt.   

IV Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Jarosławiu zakończyła się dużym sukcesem naszej Xeny, w swojej klasie zajęła 1 miejsce  w porównaniu tytuł NDSwR i Zwycięzcy Rasy. Omar z oceną doskonałą po ładnej prezentacji zajął drugie miejsce w swojej klasie. Sędziował Pan  Milan Hulo ze Słowacji. W dziale Galeria będą umieszczone zdjęcia z tej wystawy i również zdjęcia szczeniaków z 7 tygodnia życia. Serdecznie zapraszam do Galerii 

W dniu 08.02.2009 Xena i Omar uczestniczyli w II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Rzeszowie. Xena ocena doskonała 2 miejsce, Omar ocena doskonała 8 miejsce. Sędziował sędzia SV  Pan Peter Arth.

W dziale mioty zostały umieszczone informacje o miocie "A" wraz ze zdjęciami zainteresowanych szczeniakami prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.  

20.01 przyszły na świat szczeniaki z miotu "A" więcej szczegółów w najbliższym czasie.

W tym miesiącu została zmieniona nasza strona i pojawiły się nowe działy tj. dział mioty który uzupełni się o pierwszy miot w naszej hodowli Kierkis-hof  Xeny z Kojca Holan z Quo vom Status quo i oczywiście Anika vom Mönchberg z Nenno Mönchberg. Kolejny dział to będzie dział galerie video , w którym znajdą się prezentacje piesków w ruchu i najciekawsze ujęcia z treningów głównie obrony. 

W dniach 02,12,2008 przybyła do naszej hodowli suczka ze znanej niemieckiej hodowli Pana Hagmaiera Wernera  Anika vom Mönchberg. Anika ma wyszkolenie SchH1  jest prześwietlona w kierunku dysplazji z wynikiem A-normal posiada również licencje hodowlaną Kkl.1 i  jest pokryta synem Eiko vom Haus Hazelda - Nenno Mönchberg to młody  pies o bardzo ładnej budowie anatomicznej super kolorze jak również o bardzo ładnej głowie Nenno posiada wyszkolenie SchH2  spodziewane narodziny około 23 stycznia. Zdjęcia suczki oraz jak się uda zdobyć zdjęcie pieska w późniejszym terminie.

W dniach 12-14,09,2008 Xena z Kojca Holan brała udział na  BSZS 2008 w Aachen w swojej klasie liczącej 316 zameldowanych suczek zajęła SG 132 miejsce. Mino nie wystawiania Xeny przed "światówką" na wystawach Landowych została zauważona przez sędziego  A. Woernera i w swoim ringu została przestawiona o około 20 miejsc  do przodu. Brać udział w tego rodzaju wystawie to prawdziwe przeżycie i niezapomniane wrażenia . Osobiście bardzo podobały mi się konkurencje „testy psów” i „ojciec i potomstwo”. Za niedługo  będzie można oglądnąć zdjęcia z tej właśnie wystawy , zapraszam do galerii.

I miejsce Xeny  na Miedzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie  

W dniu 05.07.2008 odbyła się Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Swierklańcu gdzie Xena  zajeła 2 lokatę na 20 wystawionych suczek. Klasy suczek sędziował sedzia z SV Pan  Norbert Scharschmidt. Xena pokazał się bardzo ładnie w mocnej stawce. Zapraszam do działu Galeria-Wystawy można zobaczyć parę fotek z tej wystawy. 

Galeria została uzupełniona zdjęciami ze szkolenia z Korczyny z Panem Jackiem Lewkowiczem w którym brały udział nasze pieski czyli Xena,Omar,Basko.  

W dniu 01.05.2008 brałem udział w XI Dolnośląskiej Wystawie  ON w Miliczu, Xena w bardzo mocnej i licznej stawce (21 suczek) zajęła 5 lokatę . Jest to już kolejny sędzia z SV, który docenił Xene ładnym opisem i lokatą . Wystawa  zorganizowana w bardzo ciekawym  miejscu, a organizatorzy postarali się o bardzo ładną oprawę wystawy . Dziękuję Andrzejowi za znakomite prowadzenie naszej suczki i oczywiście Przemkowi za pomoc w przygotowaniu Xeny. Zapraszam do działu Galeria – Wystawy

W dniach 25-26,04,2008 brałem aktywny udział w seminarium szkoleniowym w Nieborowie, które prowadził Pan Edgar Scherkl. Od tego spotkania szkoleniowego zaczeliśmy z Xeną proces szkolenia, które ma nas doprowadzić do egzaminiu IPO1. Przy tej okazji chciałbym nadmienić, że seminarium to ma i będzie miało wpływ na sposób prowadzenia treningu zarówno posłuszeństwa jak i obrony. W dziale Galeria-Trening   można zabaczyć krótką relecje zdjęciową z tego właśnie spotkania.

VII WIELKOPOLSKA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH  w Błażejewku zakończyła się dużym sukcesem naszej suczki           Xena z Kojca Holan  ,która w bardzo mocnej stawce 27 suczek zajęła 7 miejsce z bardzo ładnym opisem (sędzia SV Lutz Wischalla). Wystawa odbyła się 12.04.2008 w bardzo trudnych warunkach, ale przynajmniej w dobrych nastrojach wracaliśmy z  wystawy w tym miejscu chciałem podziękować Andrzejowi Holikowi za wspaniałe prowadzenie Xeny. W dziale Galeria będzie można zobaczyć obszerną galerie z tej właśnie wystawy z wyjątkiem klasy młodzieży gdzie wystepowała Xena oraz klas użytkowych.

W dniu 05,04,2008 suczka z naszej hodowli Xena z Kojca Holan  brała udział w organizowanych przez „Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Rzeszowie  testach psychicznych i przeglądzie hodowlanym .
Xena w testach psychicznych uzyskała  maksymalną ilość punktów (15).